עמותת קשת המשאלות

יש לכם משאלה?

מלאו את טופס הגשמת המשאלה ושילחו לנו.

יש לי משאלה

facebook.2.png

ניוזלטר

הרשמו לדיוור שלנו וקבלו עדכונים חודשיים על המשאלות שהגשמנו ופעילויות מתוכננות

maria-a.jpg

20/12/2016

המשאלה של מריה

כל צוות קשת המשאלות שלום רב.

לפני 3 שנים נכנסה לחיינו מריה. עובדת מהפיליפינים שאבא התאהב בה והם התחתנו.

כמה חודשים לאחר החתונה התגלה אצל מריה סרטן במעי הגס בשלב מאוד מתקדם.

ליוויתי אותה לאורך כל הבדיקות והטיפולים כולל האשפוזים הארוכים. לאורך תקופה זו יצא לנו לשוחח המון ושמעתי ממנה שהיא כבר 16 שנה בארץ, מאוד אוהבת את המדינה שלנו ושמחה שהיא נשארת פה. בין השאר היא הזכירה את הנושא שמעולם לא ביקרה בכותל או בכנסיית הקבר.  כשהמצב התחיל להתדרדר מריה עברה להוספיס בתל השומר ושם גילינו את העמותה הנפלאה שלכם.

אחת האחיות אמרה לי שכאן יש מלאכים שמגשימים משאלות. החלטתי לשלוח את המייל ולבקש עבור מריה את הסיור למקומות בהם לא יקרה מעולם.

הגיע היום המיוחד 5.9.16 מריה לא ישנה כל הלילה מרוב התרגשות וחיכתה כבר שהאמבולנס יבוא לאסוף אותה. והנה אתם הגעתם המלאכים בכחול. אספתם אותנו ועלינו לירושלים. הנסיעה עברה עם המון התרגשות ומריה לא נחה לרגע.

תחנה ראשונה – כנסיית הקבר.

לאחר ההליכה עם הכיסא גלגלים ברחובות הלא פשוטים של העיר העתיקה הגענו לכנסייה. מריה מיד החלה לדמוע. ראו את ההתרגשות בעיניה. סיירנו בכניסה ואפילו הצלחנו להיכנס לתוך חדרון הקבר הקטן. מריה קיבלה כוחות לעמוד על הרגליים ולעשות את מספר הצעדים הללו. מה שלא קרה כבר תקופה. פיננו את מקומנו לבאים בתור ועצרנו להרגע ולעכל את החוויה.

תחנה שניה – הכותל.

לאחר נסיעה קלה הגענו אל הכותל. אנשי הבטחון הבינו את המצב ואישרו לאמבולנס להכנס ממש עד רחבת הכותל. מריה כבר ממש מתרגשת.היא הכינה מבעוד מועד פתק אבל היה חשוב לה כנראה להוסיף עוד כמה מילים והכינה פתק נוסף. התקרבנו עם כיסא הגלגלים עד הכותל ושוב מריה קיבלה כוחות ונעמדה על רגליה. התקרבה אל הכותל והחלה בבכי קורע לב. כל הנשים מסתכלות ולא מבינות מה אישה פיליפינית עם צלב על הצוואר עושה בכותל ועוד מתרגשת כל כך. החוויה הייתה מרגשת ולא נשארה עין אחת יבשה. החוויה היה מאוד עוצמתית ומריה החלה לחוש ברע. התחלנו את דרכנו חזרה להוספיס.

 

מריה נפטרה ב16.9.16 לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן אבל עם סיפוק שהגשימה את החלום. לא עבר יום אחד מאז הטיול ועד בוקר מותה שהיא לא דיברה על הטיול לירושלים, על הכובע האדום שרכשה בעיר העתיקה ועל הכוחות שקיבלה כדי לעמוד על הרגליים.

תודה לך יעל המקסימה ולכל הצוות מאחורייך על היום הקסום הזה שללא ספק לא היה קורה בלעדיכם.

איילת טורז'מן